P1812R-122H
Mfr.Part #
P1812R-122H
Description
FIXED IND 1.2UH 1A 199 MOHM SMD
Current Rating :
1A
JESD-609 Code :
e1
Height :
3.4mm
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
2.158A
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
1.2μH
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Series :
P1812R
DC Resistance (DCR) :
199mOhm Max
Max DC Current :
1A
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
P1812R-122H
API Delevan P1812R-122H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD