P1812-393H
Mfr.Part #
P1812-393H
Description
FIXED IND 39UH 280MA 1.848OHM SM
Current - Saturation :
376mA
Inductance :
39μH
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
1.848Ohm Max
Current Rating :
280mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Max DC Current :
280mA
Height :
3.4mm
Tolerance :
±3%
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Datasheets
P1812-393H
API Delevan P1812-393H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD