P1812-332K
Mfr.Part #
P1812-332K
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 3.3UH 750MA 323MOHM SM
Test Frequency :
1kHz
Height :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.4mm
Current - Saturation :
1.397A
Max DC Current :
750mA
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Inductance :
3.3μH
Current Rating :
750mA
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
323mOhm Max
RECTANGULAR PACKAGE
Lead Free :
Contains Lead
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Datasheets
P1812-332K
API Delevan P1812-332K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD