P1812-154G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1812-154G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 OHM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
140mA
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Inductance :
150μH
Tolerance :
±2%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3.4mm
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
183mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
15 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Max DC Current :
140mA
Shielding :
No
Test Frequency :
1kHz
Height :
3.4mm
Number of Functions :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
6.432Ohm Max
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
P1812
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
HTS Code :
Datasheets
P1812-154G
API Delevan P1812-154G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD