P1330R-682K
Mfr.Part #
P1330R-682K
Description
FIXED IND 6.8UH 1.08A 165MOHM SM
Max DC Current :
1.08A
Current Rating :
1.08A
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Inductance :
6.8μH
Height :
3.68mm
Current - Saturation :
600mA
Material - Core :
Ferrite
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case/Size Code :
Test Frequency :
1kHz
Depth :
3.18mm
2
Lead Length :
1.02mm
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
No
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
P1330R-682K
API Delevan P1330R-682K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD