P1330R-682H
Mfr.Part #
P1330R-682H
Description
FIXED IND 6.8UH 1.08A 165MOHM SM
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Test Frequency :
1kHz
Current Rating :
1.08A
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Height :
3.68mm
Depth :
3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
600mA
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Max DC Current :
1.08A
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance :
6.8μH
Datasheets
P1330R-682H
API Delevan P1330R-682H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD