P1330R-564G
Mfr.Part #
P1330R-564G
Description
FIXED IND 560UH 138MA 6.96OHM SM
Inductance :
560μH
DC Resistance (DCR) :
6.96Ohm Max
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
138mA
Depth :
3.18mm
Current - Saturation :
35mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Current Rating :
138mA
Height :
3.68mm
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±2%
Datasheets
P1330R-564G
API Delevan P1330R-564G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD