P1330R-562G
Mfr.Part #
P1330R-562G
Description
FIXED IND 5.6UH 1.11A 145MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
145mOhm Max
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.18mm
Current - Saturation :
612mA
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Height :
3.68mm
Current Rating :
1.11A
Max DC Current :
1.11A
Inductance :
5.6μH
Published :
Datasheets
P1330R-562G
API Delevan P1330R-562G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD