P1330R-334J
Mfr.Part #
P1330R-334J
Description
FIXED IND 330UH 179MA 4.8OHM SMD
Height :
3.68mm
Series :
P1330R
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Inductance :
330μH
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e1
Current Rating :
179mA
Depth :
3.18mm
Max DC Current :
179mA
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
4.8Ohm Max
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Current - Saturation :
57mA
Test Frequency :
1kHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
P1330R-334J
API Delevan P1330R-334J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD