P1330R-274K
Mfr.Part #
P1330R-274K
Description
FIXED IND 270UH 191MA 4.32OHM SM
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
P1330R
Lead Length :
1.02mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
4.32Ohm Max
Current - Saturation :
60mA
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Max DC Current :
191mA
Current Rating :
191mA
Inductance :
270μH
Depth :
3.18mm
Height :
3.68mm
Datasheets
P1330R-274K
API Delevan P1330R-274K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD