P1330R-223G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1330R-223G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 694MA 384MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
3.68mm
HTS Code :
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Shielding :
No
Pbfree Code :
yes
Inductance :
22μH
Radiation Hardening :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
694mA
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
DC Resistance (DCR) :
384mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±2%
Published :
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Number of Terminations :
2
Series :
P1330R
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e1
Depth :
3.18mm
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
1kHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
694mA
ECCN Code :
EAR99
Current - Saturation :
348mA
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
P1330R-223G
API Delevan P1330R-223G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD