P1330R-182J
Mfr.Part #
P1330R-182J
Description
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48MOHM SMD
Depth :
3.18mm
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Inductance :
1.8μH
HTS Code :
Current - Saturation :
1.18A
Current Rating :
1.95A
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Height :
3.68mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
1.95A
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e1
Test Frequency :
1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Series :
P1330R
Datasheets
P1330R-182J
API Delevan P1330R-182J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD