P1330R-124K
Mfr.Part #
P1330R-124K
Description
FIXED IND 120UH 327MA 1.8OHM SMD
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Length :
1.02mm
Construction :
RECTANGULAR
Depth :
3.18mm
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Current Rating :
327mA
Series :
P1330R
Inductance :
120μH
Test Frequency :
1kHz
Current - Saturation :
111mA
JESD-609 Code :
e1
Height :
3.68mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Max DC Current :
327mA
Datasheets
P1330R-124K
API Delevan P1330R-124K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD