P1330-824J
Mfr.Part #
P1330-824J
Description
FIXED IND 820UH 113MA 9.96OHM SM
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Current - Saturation :
26mA
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
DC Resistance (DCR) :
9.96Ohm Max
Depth :
3.18mm
Inductance :
820μH
Max DC Current :
113mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
113mA
Height :
3.68mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
P1330-824J
API Delevan P1330-824J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD