P1330-473G
Mfr.Part #
P1330-473G
Description
FIXED IND 47UH 467MA 792MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.18mm
Current Rating :
467mA
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Current - Saturation :
246mA
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
792mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
467mA
Height :
3.68mm
Inductance :
47μH
Datasheets
P1330-473G
API Delevan P1330-473G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD