P1330-394J
Mfr.Part #
P1330-394J
Description
FIXED IND 390UH 171MA 5.64OHM SM
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
390μH
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Max DC Current :
171mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Height :
3.68mm
Current - Saturation :
48mA
Current Rating :
171mA
DC Resistance (DCR) :
5.64Ohm Max
Depth :
3.18mm
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Datasheets
P1330-394J
API Delevan P1330-394J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD