P1330-154H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1330-154H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 272MA 2.04OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
106mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
P1330
Current Rating :
272mA
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
1kHz
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
2.04Ohm Max
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
150μH
Tolerance :
±3%
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.18mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Shielding :
No
Material - Core :
Ferrite
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
272mA
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height :
3.68mm
Radiation Hardening :
No
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
Datasheets
P1330-154H
API Delevan P1330-154H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD