P1330-123J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1330-123J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 912MA 252MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e0
Test Frequency :
1kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
912mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Ferrite
Height :
3.68mm
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Depth :
3.18mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7 INCH
Max DC Current :
912mA
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Published :
Case/Size Code :
Pbfree Code :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
P1330
Current - Saturation :
516mA
Shielding :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
12μH
Datasheets
P1330-123J
API Delevan P1330-123J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD