P1206Y4022PBT
Mfr.Part #
P1206Y4022PBT
Description
SFERNICE THIN FILMS
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Military Standard :
Not
Resistance :
40.2kOhm
Tolerance :
0.02%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
35 Weeks
Length :
3.06mm
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Depth :
1.6mm
Packaging :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
P1206Y4022PBT
Vishay / Sfernice P1206Y4022PBT
Thin Film, 40.2kOhm, 0.02%,