P1206Y1003FBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1206Y1003FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
35 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
1%
Radiation Hardening :
No
Published :
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
100kOhm
Power Rating :
400mW
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
P1206Y1003FBT
Vishay / Sfernice P1206Y1003FBT
Thin Film, 100kOhm, 1%,