P1206Y1000PBT
Mfr.Part #
P1206Y1000PBT
Description
SFERNICE THIN FILMS
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
330mW
Resistance :
100Ohm
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Height :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
35 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
0.02%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.06mm
Datasheets
P1206Y1000PBT
Vishay / Sfernice P1206Y1000PBT
Thin Film, 100Ohm, 0.02%,