P10R333K5-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P10R333K5-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
Lead Style :
Straight
Diameter :
2.54mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4.318mm
Pbfree Code :
yes
Series :
P10
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
0.033µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
P10R333K5-F
P10 CERAMIC CAPACITOR Axial Ceramic Capacitor 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm X7R ±10% 0.033muF