P0K1.520.6W.B.010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0K1.520.6W.B.010
Manufacturer
Innovative Sensor Technology
Description
100 OHM, 5.0 X 2.0 MM, -200 C TO
Manufacturer :
Innovative Sensor Technology
Product Category :
Temperature Sensors - RTD (Resistance Temperature Detector)
Height :
5 mm
Min Operating Temperature :
-200 °C
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Length :
10 mm
RoHS :
Compliant
Resistance :
100 Ω
Datasheets
P0K1.520.6W.B.010
P0K1.520.6W.B.010 Overview
Ensure that the operating temperature of the current sensor is not lower than -200 °C.