P0805Y5361BBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0805Y5361BBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
0.1%
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
35 Weeks
Depth :
1.27mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.91mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.36kOhm
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Military Standard :
Not
Datasheets
P0805Y5361BBT
Vishay / Sfernice P0805Y5361BBT
Thin Film, 5.36kOhm, 0.1%,