P0805Y1021BBT
Mfr.Part #
P0805Y1021BBT
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
35 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Resistance :
1.02kOhm
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
1.91mm
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Tolerance :
0.1%
Depth :
1.27mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
P0805Y1021BBT
Vishay / Sfernice P0805Y1021BBT
Thin Film, 1.02kOhm, 0.1%,