P0805Y1001DBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0805Y1001DBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Depth :
1.27mm
Resistance :
1kOhm
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.91mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Datasheets
P0805Y1001DBT
Vishay / Sfernice P0805Y1001DBT
Thin Film, 1kOhm, 0.5%,