P0805E20R0FBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0805E20R0FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Resistance :
20Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
Length :
1.91mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
35 Weeks
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Depth :
1.27mm
Datasheets
P0805E20R0FBT
Vishay / Sfernice P0805E20R0FBT
Thin Film, 20Ohm, 1%,