P0603Y6812BBT
Mfr.Part #
P0603Y6812BBT
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Length :
1.52mm
Tolerance :
0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
68.1kOhm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
35 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
P0603Y6812BBT
Vishay / Sfernice P0603Y6812BBT
Thin Film, 68.1kOhm, 0.1%,