P0603Y1653BBT
Mfr.Part #
P0603Y1653BBT
Factory Lead Time :
35 Weeks
Length :
1.52mm
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Tolerance :
0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
165kOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
P0603Y1653BBT
Vishay / Sfernice P0603Y1653BBT
Thin Film, 165kOhm, 0.1%,