P0603Y1052BNT
Mfr.Part #
P0603Y1052BNT
Contact Plating :
Silver, Tin
Length :
1.52mm
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10.5kOhm
Factory Lead Time :
35 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
P0603Y1052BNT
Vishay / Sfernice P0603Y1052BNT
Thin Film, 10.5kOhm, 0.1%,