P0603E2493BNT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0603E2493BNT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
249kOhm
Package / Case :
Depth :
850μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.52mm
Tolerance :
0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Silver, Tin
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
P0603E2493BNT
Vishay / Sfernice P0603E2493BNT
Thin Film, 249kOhm, 0.1%,