P01-12C-1B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P01-12C-1B
Manufacturer
NKK Switches
Description
INCAND PANEL INDICATOR RED 12V
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Type :
Incandescent
Lens Transparency :
Diffused
Lens Size :
16.20mmx16.00mm
Pbfree Code :
yes
Panel Cutout Shape :
RECTANGULAR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lamp Color :
Red
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
0.66 x 0.74 (16.70mm x 18.70mm)
Current :
50mA
ECCN Code :
EAR99
Published :
Voltage :
12V
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Datasheets
P01-12C-1B
Introducing NKK Switches P01-12C-1B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:12V, P01-12C-1B pinout, P01-12C-1B datasheet PDF, P01-12C-1B amp .Beyond NKK Switches P01-12C-1B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.