OWA-90U-30
Mfr.Part #
OWA-90U-30
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 90W
Product Category :
Max Operating Temperature :
70°C
Output Current :
3A
Max Output Power :
90W
Output Power :
90W
Efficiency :
89 %
Height :
37.5mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Approval Agency :
UL
Series :
OWA-90U (90W)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
830.074037g
Width :
63mm
Current - Output 1 :
3A
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Input Current :
950mA
Length :
171mm
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
30V