OVQ12S30WW7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OVQ12S30WW7
Manufacturer
TT Electronics
Package / Case
120
Datasheet
Download
Description
LED LT STRIP FLEX 12V WHT 3300K
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Number of Elements :
30
Height :
2.29mm
Max Current Rating :
133mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Type :
Flat
Viewing Angle :
120°
Power Consumption :
1.6W
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Type :
LED Engine
Power Dissipation :
2.3W
Voltage :
12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
CCT (K) :
3300K
Forward Voltage :
12V
Size / Dimension :
500.00mm Lx8.00mm W
Color :
White, Warm
HTS Code :
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Illumination Color :
White
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Power Rating :
1.6W
Depth :
8mm
Voltage - Rated :
13V
Datasheets
OVQ12S30WW7
Introducing TT Electronics OVQ12S30WW7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED Engine, Voltage:12V, Package / Case:120, OVQ12S30WW7 pinout, OVQ12S30WW7 datasheet PDF, OVQ12S30WW7 amp .Beyond TT Electronics OVQ12S30WW7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TT Electronics OVQ12S30WW7
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD