OV09715-V28A-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OV09715-V28A-PF
Manufacturer
OmniVision Technologies
Package / Case
LGA
Datasheet
Download
Description
SENSOR IMAGE
Manufacturer :
OmniVision Technologies
Product Category :
Optical Sensors - Image Sensors, Camera
Series :
OmniPixel3-HS™
Frames per Second :
30
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
LGA
Active Pixel Array :
1280H x 800V
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Pins :
28
Pixel Size :
3μmx3μm
Type :
CMOS with Processor
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Datasheets
OV09715-V28A-PF
OmniVision Technologies OV09715-V28A-PF
CMOS with Processor 3μmx3μm 3 (168 Hours) 1280H x 800V 30 Frames per Second LGA 3.3V Tray
OV09715-V28A-PF Overview
LGA packages are used to protect the image sensors from damage. There should be 3.3V voltage supplied by the image sensors. To protect them from damage, we'll package them in Tray. It has 28 pins.
OV09715-V28A-PF Features
Moisture Sensitivity Level (MSL): 3 (168 Hours)
Pixel Size: 3μmx3μm
Active Pixel Array: 1280H x 800V