OSTYQ222150
Mfr.Part #
OSTYQ222150
Description
TERM BLK 11P SIDE ENT 3.5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mount :
Through Hole
Feature :
Interlocking (Rear, Side)
Pitch :
0.138 3.50mm
Voltage :
150V
Number of Pins :
22
Number of Ways :
22
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Positions Per Level :
11
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
2
Wire Gauge :
16-24 AWG
Termination :
Screw
Pbfree Code :
yes
Screw Thread :
M2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Screw Material - Plating :
Steel - Nickel Plated
Color :
Green
Plating :
Brass, Steel
Number of Decks :
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Current :
10A
Series :
OSTYQ
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Datasheets
OSTYQ222150
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ222150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Number of Pins:22, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, OSTYQ222150 pinout, OSTYQ222150 datasheet PDF, OSTYQ222150 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ222150 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 16-24 AWG OSTYQ
OSTYQ222150 Overview
OSTYQ222150 Features
OSTYQ series
OSTYQ222150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTYQ222150 Terminal Blocks applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100