OSTYQ206150
Mfr.Part #
OSTYQ206150
Description
TERM BLK 10P SIDE ENT 3.81MM PCB
Pitch :
0.150 3.81mm
2
Safety Approval :
CUL; UL
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Series :
OSTYQ
Current :
10A
Number of Ways :
20
Positions Per Level :
10
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Number of Pins :
20
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Voltage :
150V
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
16-24 AWG
Pbfree Code :
yes
Datasheets
OSTYQ206150
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ206150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:20, Voltage:150V, OSTYQ206150 pinout, OSTYQ206150 datasheet PDF, OSTYQ206150 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ206150 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 16-24 AWG OSTYQ
OSTYQ206150 Overview
There is a Through Hole mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number OSTYQ belongs to the OSTYQ Series.A 20 pin is provided on the device.In many ways, it is more powerful due to its Interlocking (Rear, Side) feature.There is a Through Hole mount on the part.This device operates at a temperature of -30°C~105°C.
OSTYQ206150 Features
OSTYQ series
OSTYQ206150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTYQ206150 Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100