OSTYQ124150
Mfr.Part #
OSTYQ124150
Description
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
Voltage :
150V
Series :
OSTOQ
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Contact Plating :
Brass, Tin
Number of Ways :
12
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Number of Pins :
12
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Pitch :
0.150 3.81mm
Positions Per Level :
6
Current :
10A
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Clamp Material - Plating :
Datasheets
OSTYQ124150
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ124150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Number of Pins:12, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, OSTYQ124150 pinout, OSTYQ124150 datasheet PDF, OSTYQ124150 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYQ124150 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 16-24 AWG OSTOQ
OSTYQ124150 Overview
OSTYQ124150 Features
OSTOQ series
OSTYQ124150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTYQ124150 Terminal Blocks applications.
  • Communication
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100