OSTOQ21B150
Mfr.Part #
OSTOQ21B150
Description
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 2.5MM
Insulation Height :
0.138 3.50mm
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Number of Ways :
21
Current :
4A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Fastening Method :
Connector
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Rows :
Pitch :
0.098 2.50mm
Number of Decks :
Number of Positions :
21
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Header Orientation :
Vertical
Pbfree Code :
yes
Series :
OSTOQ
Safety Approval :
CUL; UL
Voltage :
125V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
OSTOQ21B150
Introducing Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ21B150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Solder, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Voltage:125V, Operating Temperature:-40°C~115°C, OSTOQ21B150 pinout, OSTOQ21B150 datasheet PDF, OSTOQ21B150 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ21B150 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.098 2.50mm Green 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin
OSTOQ21B150 Overview
OSTOQ21B150 Features
OSTOQ series
OSTOQ21B150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTOQ21B150 Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM