OSTOQ12B150
Mfr.Part #
OSTOQ12B150
Description
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 2.5MM
Insulation Height :
0.138 3.50mm
Header Orientation :
Vertical
Pitch :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Positions :
12
Voltage :
125V
Number of Ways :
12
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Current :
4A
Datasheets
OSTOQ12B150
Introducing Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ12B150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:125V, Mounting Type:Solder, OSTOQ12B150 pinout, OSTOQ12B150 datasheet PDF, OSTOQ12B150 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ12B150 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.098 2.50mm Green 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin
OSTOQ12B150 Overview
OSTOQ12B150 Features
OSTOQ series
OSTOQ12B150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTOQ12B150 Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM