OSTHX212301
Mfr.Part #
OSTHX212301
Description
TERM BLK 21P SIDE ENT 3.5MM PCB
Number of Rows :
2
Positions Per Level :
21
Current :
10A
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Color :
Black
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Ways :
21
Pitch :
0.138 3.50mm
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Datasheets
OSTHX212301
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHX212301 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, OSTHX212301 pinout, OSTHX212301 datasheet PDF, OSTHX212301 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHX212301 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-26 AWG OSTHX
OSTHX212301 Overview
OSTHX212301 Features
OSTHX series
OSTHX212301 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTHX212301 Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100