OSTHX130080
Mfr.Part #
OSTHX130080
Description
TERM BLK 13POS TOP ENTRY 5MM PCB
Pitch :
0.197 5.00mm
Number of Ways :
13
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Current :
6A
Voltage :
300V
Color :
Gray
Positions Per Level :
13
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Datasheets
OSTHX130080
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHX130080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, OSTHX130080 pinout, OSTHX130080 datasheet PDF, OSTHX130080 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTHX130080 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-26 AWG OSTHX
OSTHX130080 Overview
OSTHX130080 Features
OSTHX series
OSTHX130080 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTHX130080 Terminal Blocks applications.
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100