OQ2235010000G
Mfr.Part #
OQ2235010000G
Description
TERM BLOCK HDR 22POS 3.81MM
ROHS3 Compliant
Feature :
Mating Flange
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Number of Positions :
22
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Header Orientation :
90°, Right Angle
Insulation Height :
0.283 7.19mm
Pitch :
0.150 3.81mm
Color :
Black
Current - UL :
10A
Voltage - UL :
300V
Datasheets
OQ2235010000G
Bulk 0.150 3.81mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ2235010000G Overview
OQ2235010000G Features
OQ series
OQ2235010000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ2235010000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM