OQ2071510300G
Mfr.Part #
OQ2071510300G
Description
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 5MM
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Voltage - UL :
300V
Header Orientation :
90°, Right Angle
Insulation Height :
0.335 8.51mm
Current - UL :
20A
Series :
OQ
Positions Per Level :
20
Pitch :
0.197 5.00mm
Color :
Green
Number of Positions :
20
Datasheets
OQ2071510300G
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ2071510300G Overview
OQ2071510300G Features
OQ series
OQ2071510300G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ2071510300G Terminal Blocks applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM