OQ1971510300G
Mfr.Part #
OQ1971510300G
Description
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 5MM
Current - UL :
20A
Number of Positions :
19
Pitch :
0.197 5.00mm
Color :
Green
Voltage - UL :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Feature :
Locking Ramp
Insulation Height :
0.335 8.51mm
Thermoplastic
Positions Per Level :
19
Datasheets
OQ1971510300G
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ1971510300G Overview
OQ1971510300G Features
OQ series
OQ1971510300G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ1971510300G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM