OQ15B1510000G
Mfr.Part #
OQ15B1510000G
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 2.5MM
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Color :
Green
Current - UL :
4A
Pitch :
0.098 2.50mm
Insulation Height :
0.319 8.10mm
Voltage - UL :
150V
Number of Positions :
15
Contact Tail Length :
0.150 3.81mm
Datasheets
OQ15B1510000G
Bulk 0.098 2.50mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ15B1510000G Overview
OQ15B1510000G Features
OQ series
OQ15B1510000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ15B1510000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM