OQ1512810300G
Mfr.Part #
OQ1512810300G
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 3.5MM
10 Weeks
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Number of Positions :
15
Header Orientation :
90°, Right Angle
Current - UL :
10A
Insulation Height :
0.283 7.19mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Color :
Gray
Pitch :
0.138 3.50mm
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL :
300V
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Locking Ramp
Datasheets
OQ1512810300G
Bulk 0.138 3.50mm Gray 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ1512810300G Overview
OQ1512810300G Features
OQ series
OQ1512810300G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ1512810300G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM