OQ14A1010000G
Mfr.Part #
OQ14A1010000G
Description
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 7.5MM
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Current - UL :
20A
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Voltage - UL :
300V
Pitch :
0.295 7.50mm
Header Orientation :
90°, Right Angle
Insulation Height :
0.335 8.51mm
Color :
Black
Datasheets
OQ14A1010000G
Bulk 0.295 7.50mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ14A1010000G Overview
OQ14A1010000G Features
OQ series
OQ14A1010000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ14A1010000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM