OK162-12-USB-OW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OK162-12-USB-OW
Manufacturer
Matrix Orbital
Description
OLED MODULE 32DIG 16 X 2
Manufacturer :
Matrix Orbital
Product Category :
Character Size :
5.55mm Hx2.95mm W
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Characters :
32
Background Color :
Black
Text Color :
White
Display Type :
OLED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Viewing Area :
66.00mm L x 16.00mm W
Published :
Factory Lead Time :
4 Weeks
Display Format :
16 x 2
Outline L x W x H :
80.00mm x 36.00mm x 23.30mm
Dot Size :
0.55mm Wx0.65mm H
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Interface :
USB
Datasheets
OK162-12-USB-OW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    COMMUNICATION/POWER CABLE
    CABLE MINI USB INTERNAL
    CABLE DB9 TO FLOPPY HEADER
    POWER CABLE 12V
    POWER CABLE 5V