OET020ZEHH-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OET020ZEHH-A
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V +/-12V 25W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Total Power Output-Max :
20W
Voltage - Output 3 :
-12V
Number of Outputs :
3
Terminal Form :
PIN/PEG
Type :
Isolated Module
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
No
JESD-30 Code :
S-XDMA-P8
Terminal Position :
Dual
Input Voltage-Nom :
48V
Output Voltage :
3.3V
Current - Output (Max) :
3.5A 350mA 350mA
Voltage - Input (Max) :
75V
Number of Terminations :
8
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Through Hole
Trim/Adjustable Output :
No
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
3.3V
Control Features :
Enable, Active High
Power (Watts) :
25W
Package / Case :
8-DIP Module
Size / Dimension :
2.00Lx2.00W x 0.38 H 50.8mmx50.8mmx9.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
OET (25W)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Voltage - Isolation :
1.5kV
Efficiency :
85%
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
34V
Voltage - Output 2 :
12V
Datasheets
OET020ZEHH-A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH